Archiv rubriky: Lyže

2020 – Lyžařský zájezd Jizerské hory – 13. – 16. 2.

Ve dnech 13 – 16. února 2020 se uskutečnil  zájezd na lyže. Hukvaldští turisté tentokrát vybrali lokalitu Jizerských hor a dá se říci, že měli štěstí ve výběru lokality, jelikož se sněhem to bylo v únoru na horách špatné, ale Jizerské hory nám umožnily si celé 4 dny užít zimních radovánek a to platí jak o běžkařích, tak o lyžařích

Pokračování textu 2020 – Lyžařský zájezd Jizerské hory – 13. – 16. 2.

2019 – Vícedenní lyžařský zájezd do Jeseníků Kouty 22. – 24. 2.

Již několikátý vícedenní lyžařský zájezd ve své historii uskutečnili hukvaldští turisté pro příznivce lyžování a běžkování – opět do zajímavé lokality Jeseníků.
Běžkaři si po celé tři dny užívali výborných sněhových podmínek na hřebenech Jeseníků – absolvovali trasy Kouty nad Desnou – Švýcárna a zpět, Kouty nad Desnou – přehrada Dlouhé Stráně a zpět , Ramzová – Šerák – Keprník – Červenohorské sedlo.
Lyžaři si užívali na sjezdovkách v Koutech nad Desnou, v Přemyslově a na Ramzové.
Opět jsme využili pohostinnou chatu Sokolka k přespání v Koutech nad Desnou. Tohoto zájezdu za sněhem se zúčastnilo na 43 příznivců lyží a běžek, z toho 12 dětí.

2018 Lyžařský zájezd Kouty nad Desnou

O víkendu 23.2. až 25.2. 2018 jsme jeli s turisty na lyže do Koutů nad Desnou.  V pátek jsme se s turisty potkali až večer na chatě Sokolka, kde nám vykládali co dělali. A potom jsme si s nimi zašli na večeři a moc jsme si pochutnali na řízku s bramborami. Po té dobré večeři si mamka šla ještě poklábosit s ostatníma a my jsme šli s ní. Nakonec jsme šly spát. V sobotu si šla většina i my zaběžkovat. Když jsme začínali tak bylo docela dobré počasí, ale pak už byla strašná zima a začalo hodně chumelit, ale zvládli jsme to. Z Koutů jsme se přes Petrovku dostali na Švýcarnu, kde nás čekala zasloužená odměna, výborný oběd. Cesta zpátky do Koutů byla pomalá, protože nám nejely běžky a navíc mamce nešla zapnout lyže.

Poté co jsme dorazili na chatu, tak jsme si šli zase posedět s ostatníma u piva a čaje. Potom byl čas na večeři tak jsme vyrazili a tentokrát jsme si taky moc pochutnali na svíčkové. Potom ještě někteří hráli karty nebo si povídali, chvilku jsme tam byli s nimi a pak jsme šli spát.

Ráno jsme vyrazili na lyže bylo krásné počasí, protože svítilo sluníčko, ale byla docela velká zima. Byly tam muldíky, moc mě bavil i sjezd pod lanovkou, byla to legrace. Když jsme pak museli odjet, moc se mi od tamtud nechtělo moc jsme si to všichni užili, byl to neuvěřitelně dobrý víkend.

Markéta Kučová, 4. třída

Fotogalerie

Lyžařský zájezd – Kremnické vrchy 17. – 19.2.2017

Lyžařský zájezd – Kremnické vrchy 17.-19.2.2017

Jako každým rokem v únoru se vydali hukvaldští turisté a další příznivci lyží a běžek na třídenní lyžařský zájezd. Tentokráte do Kremnických vrchů na Slovensko. Tato destinace je známa tím, že zde jsou výborné sněhové podmínky.

Na 40 účastníků lyžařského zájezdu se ve dnech 17. – 19. února vydala na sjezdovky a běžecké tratě v lyžařských střediscích Krahule a Skalka v Kremnických vrších.

Běžecké tratě v této lokalitě byly strojově upravené a na své si přišli jak příznivci klasického stylu, tak i ti, kteří vyznávají volný styl – bruslení.

Každý den jsme absolvovali minimálně 20-ti kilometrovou trasu s 200 – 300 metrovým převýšením. Po celé tři dny nám přálo počasí, výhledy na vrcholky Velké Fatry, Vysokých Tater a Roháčů byly nádherné. Běžkaři mohli využít nabídky firmy Salomon k bezplatnému zapůjčení běžek k vyzkoušení bruslařského stylu.

Lyžaři využívali výborně upravených sjezdovek ve ski areálech Skalka a Krahule vybavených čtyřsedačkovými lanovkami.

Ubytování s polopenzí jsme měli zajištěno v obci Krahule v obecní turistické ubytovně, která nás mile překvapila svým vybavením a pohodlností. Večery probíhaly ve znamení sdělování si zážitků z běžkařských výletů do okolí a také zpěvem při kytaře.

Slávek Koval

2016 – Donovaly – Lyžařský zájezd 26.-28.2

Dívám se z autobusu na míjející se krajinu, města a taky billboardy. Skoro všechny si pronajaly politické strany Slovenska, na kterých agitují svoje občany k účasti ve volbách, konající se v příštím týdnu. Je neděle 28.2.2016 a já se vracím z podařeného třídenního zájezdu do lyžařského střediska Donovaly. Pokračování textu 2016 – Donovaly – Lyžařský zájezd 26.-28.2