Archiv rubriky: Zakončení peší

2018 Zakončení peší turistiky Helfštýn – Teplice n.B.

Zakončení sezony pěší turistiky 2018 – za půvaby podzimní krajiny.

Je 3. listopadu, osm hodin ráno, zamračeno, celkem teplo a zatím neprší. Stojíme na zastávce a říkáme si, proč ještě autobus nejede, když na Hukvaldech stejně nikdo nenastupuje. Při probírání kapes přicházím ke zjištění, že jsem zapomněl piškotky pro Žofku. Malér. Pokračování textu 2018 Zakončení peší turistiky Helfštýn – Teplice n.B.

2016 – Zábřežská vrchovina

Zábřežská vrchovina turistický výlet v okolí Loštic

 V komorním obsazení jsme ve dnech 15. – 16. října 2016 absolvovali dvoudenní výlet po Zábřežské vrchovině v okolí Loštic a Litovle.

Zábřežská vrchovina je krásným, ale především turisticky zcela nedoceněným pohořím Moravy. Kromě několika málo turisticky „ profláknutých „ cílů jako je hrad Buchlov, Javoříčské či Mladečské jeskyně anebo Velký Kosíř – nanácký Mont Blanc tady turistu téměř nepotkáte. Poněkud to napravuje stále bouřlivěji se rozvíjející cykloturistika, přesto tady turistický ruch rozvoj teprve čeká. Pokračování textu 2016 – Zábřežská vrchovina

2015 – Putování po Kremnických horách 10.-11.10.

V komorním obsazení jsme se vydali na zájezd do Kremnických hor, abychom ukončili letošní pěší turistiku hukvaldského odboru KČT. Sice se nás vydalo na tento zájezd jen 19 turistů, přesto jsme si tento zájezd užili. I když nebylo sobotní počasí zrovna příhodně, vyrazili jsme z lyžařského střediska Skalka ( 1230 m. ) směrem k jihu po hřebenové trase. Pokračování textu 2015 – Putování po Kremnických horách 10.-11.10.