Archiv rubriky: Noční

2018 – Noční pochod za Mikulášem a čerty na Kubánkov

Na pochod se na Koupališti sešla skupinka 7 dětí a 10 dospělých. Cestou na Hůrky se pomalu stmívá. Stoupáme přes Sedmero cest, kde pořizujeme společné foto. Výstup je příjemný, až na závěrečný úsek prudkého klesání k Barborce, který je temným lesem. Krkolomná cesta přes spadlé stromy je náročná. Je i několik pádů, ale na Barborku docházíme všichni v pořádku. Pokračování textu 2018 – Noční pochod za Mikulášem a čerty na Kubánkov

Noční pochod za Mikulášem s čerty – autor článku Petr Kuča

Přibližne 45 hukvaldských turistů se sešlo u vajtovy hospody 2.12. kolem 15hod. proto, aby vyrazili i letos za Mikulášem a čerty. Tentokrát byla trasa dosti odlišná a to především proto, že restaurace Barborka na Palkovických hůrkách je uzavřena a Na mlýně nám opakovaně prokázali svou nepřipravenost. Vyráželo se od Vajta a trasa vedla přes obnovenou zvoničku na „fojťácích“, a pak zasněženou cestou necestou se scházelo nebo sjíždělo na bobech, saních nebo igelitových taškách do Hájova. Na místo jsme dorazili včas – pár minut po našem příchodu dorazil hájovský Mikuláš na kočáru taženém krásnými koňmi, rozsvítil vánoční strom a rozdal dětem čokoládové potěšení. Následně jsme se uchýlili do restaurace k Petru Kuchařovi, kde jsem měli zajištěno občerstvení v podobě kofoly, čaje, piva a také výborné pizzy. Pizza a její doručení správným jedlíkům dělalo obsluze trošku problém, ale podařilo se to vyřešit ke spokojenosti všech. Na zpáteční cestu jsme se vydali po 18hod a ještě než jsme stihli opustit Hájov čekali nás Mikuláš, čert i anděl. Větší děti říkaly básničky či říkánky jednotlivě a menší děti pak po malých skupinkách. Poté jsme se opět vydali, tentokrát již prošlápnutou stezkou, přes zvoničku k Vajtovi, kde bylo ukončení pochodu.

Počasí nám opravdu přálo. Přibližně 15cm sněhu poskytlo dětem a myslím, že i dospělým dostatek prostoru k hrátkám – koulování, válení, bobování, jízda na saních, dělání andělíčků nebo i pouhé padání do měkké sněhové peřiny. Velké poděkování patří Mikuláši, anděli i čertu nejen za nadílku, ale i motivaci pro příjemnou procházku se spoustou zábavy.

napsal Petr Kuča

2016 – Noční pochod na Palkovické hůrky

Za Mikulášem s čerty na Palkovické hůrky

V předvečer první adventní neděle jsme se turisté sešli i s dětmi u hospůdky Na koupališti v sobotu 3. prosince, abychom vyrazili na Palkovické hůrky a třeba tam našli Mikuláše s čerty a možná i s Andělem. Vyrazili jsme po třetí hodině odpolední v počtu 27 dospělých, 16 dětí a tři psi. I když bylo brzké odpoledne, cestou ke Kubánkovu se začlo brzy smrákat a ještě před cílem u chaty Barborka pod Kubánkovem jsme šli za tmy. Jasná obloha nás provázela trasou a nad našimi hlavami svítil do noci jasně měsíc s dalšími hvězdami. K tomu ještě napadaný sníh a krásné ticho v lese. Pokračování textu 2016 – Noční pochod na Palkovické hůrky

Pozvánka – Noční výstup na Palkovické hůrky za Mikulášem a čerty

7. prosince 2013
Start a cíl:
Hostinec Na koupališti na Hukvaldech
Start bude společný ve 14:30.
Trasa pochodu:
z koupaliště – na Babí horu – sedmero cest – Kubánkov – Hotel Barborka
Na Hotelu Barborka se počítá s posezením
Poté pokračování zpět na koupaliště

Předpokládané ukončení pochodu v 18:30 – 19:00
Možná cestou narazíme na Mikuláše a čerty, kteří budou mít sebou pytel na zlobivé
a něco dobrého pro hodné děti.

Povinná výbava:
kvalitní oblečení a obuv, čelovka s novými baterkami, baťůžek s náhradním oblečením a pláštěnkou.

Doporučená výbava:
pro dospělé     –    děti
pro děti         –    rodiče nebo prarodiče

Upozornění: Každý se účastní na vlastní nebezpečí.

Noční výstup

Noční výstup na Palkovické hůrky se koná každoročně v termínu kolem Mikuláše. Jedná se procházku z koupaliště přes sedmero cest na Lurdy a pak dolů na mlýn do Kozlovic, kde se v příjemné společnosti chvíli podiskutuje u pivečka.

{joomplucat:23 limit=9|columns=3|ordering=random}

Celá galerie