Archiv rubriky: Na Hukvaldech

2019 Ohlédnutí za akcí „Po zarostlém chodníčku – spadaným listím“ 26. 10.

Za krásného počasí jsem se v sobotu tohoto data vypravil za svými přáteli na Hukvaldy, abych se po čase mohl zúčastnit jejich turistického pochodu. Byl jsem tam již dříve, abych mohl případně s něčím pomoci. Během chvilky se začali scházet organizátoři a účastníci i s dětmi, kterých nebylo málo. Pokračování textu 2019 Ohlédnutí za akcí „Po zarostlém chodníčku – spadaným listím“ 26. 10.

12.1.2019 – Pozvánka na folkový festival Hukvaldský potlach + koncert Poutníci

Dne 12.1.2019 se uskuteční ve společenském sále ZŠ Hukvaldy zimní festiválek folkové, bluegrasové a country hudby.  Vstup je ZDARMA pro všechny.

Začátek je ve 12hodin.
Programem provede Oliver Jati
Čeká Vás spousta hudby a zábavy.
Občerstvení zajistěno – dobře zásobený bar, kuchyně plná dobrot a Hukvaldské pivo.

Hlavním hostem festivalu jsou POUTNÍCI

Dále vystoupí:
Cizinci, Heblo,  Mendoš, Příkop, Galerie, Pokustone, Řehole

Pořádáno odborem KČT ve spolupráci s obcí Hukvaldy a TJ Sokol Hukvaldy.
Kontakt na pořadatele: hukvaldsky.potlach@seznam.cz

Parkování zajištěno:
U myslivecké chaty GPS: 49°37’56″N, 18°13’23″E
Parkovište u zastávky“Na rozcestí) 49°37’46″N, 18°13’26″E

2019 – Pozvánka na Novoroční výstup na Kubánkov

TJ SOKOL Hukvaldy
Odbor Klubu českých turistů

Vás zve na 34. NOVOROČNÍ VÝSTUP NA KUBÁNKOV

Sraz účastníků bude 1. 1. 2019 v 11.00 hodin na vrcholu. Společný odchod hukvaldských turistů bude v 9.30 hodin z koupaliště. 

Touto akcí se opět připojujeme k akci ústředí Klubu českých turistů NOVOROČNÍ ČTYŘLÍSTEK, při kterém můžete přispět potřebným a  věnovat finanční částku, která bude použita na vybudování  nových turistických tras pro vozíčkáře. Za příspěvek 20,- Kč a více obdržíte odznak čtyřlístku a kartu s prezentací KČT.

20.10.2018 Po zarostlém chodníčku – spadaným listím – Akce 100let republiky

I. Na startu.
Je 20. 10. 2018, půl desáté ráno, areál Hospůdky na Koupališti. Sluníčko se dere zpoza padající mlhy a je relativně teplo, asi 10°C. Přicházejí další a další natěšení účastníci. Fronty u registrace i u okýnka s občerstvením se prodlužují. Žofka se zdraví se svými psími kamarády. Předseda našeho turistického kroužku Jirka Strakoš vítá všechny účastníky a upřesňuje program – letos, u příležitosti 100 let republiky a 130 let KČT je připravena i varianta trasy se „zeleným překvapením“, vedena přes Kupelky. Za programovou radu oblastního výboru KČT drží řeč Zbyněk Husák. Pokračování textu 20.10.2018 Po zarostlém chodníčku – spadaným listím – Akce 100let republiky

Kopce kolem naší obce 18.3.2017

Na 18. ročník Výstupů na Kopce kolem naší obce vyrazilo dne 18. března 2017 na 40 netrpělivých turistů, aby tzv. otevřeli novou sezónu pěší turistiky na Hukvaldech. I přes nepříznivé počasí jsme vyrazili někdy kolem deváté sobotního rána od oborní brány na Hukvaldech k vrcholu Kazničov. Cestou jsme mohli sledovat stáda jak daňků, tak muflonů, kteří v tuto dobu vyráželi kolem Bystrého potoka na ranní pastvu. Počasí nám začalo přát a další část pochodu jsme již absolvovali bez pláštěnek a deštníků. Po nezbytném fotografování na louce na Kazničově jsme se vydali dál oborou vstříc golfovému hřišti na Horním Sklenově, přes Sklenovskou hůrku k prameni na Korýtkách a dále na vrchy kde jsme si zazvonili na zvoničku zbudovanou hukvaldskými turisty. Z vrcholu Vrchy se nám naskytly krásné výhledy do okolí i na beskydské vrcholy jako Lysá hora, Javorník, Oderské vrchy či Palkovické hůrky. Poté jsme pokračovali přes Vápenky do Rychaltic k hospůdce U Richarda. Zde byl pro turisty připraven jeden nápoj zdarma.

Celou trasu nakonec absolvovalo na 12 turistů, kteří se od restaurace U Richarda vydali směr Palkovické hůrky. Přes vrchol Střemšák tyčící se nad Krnalovice, které patří od loňského roku k obci Hukvaldy trasa dále směřovala přes 3 vrcholy Babích hor a sestupem z hřebene Palkovických hůrek k hospůdce Na koupališti kde je cíl celé trasy Kopce kolem naší obce.

I přes někdy nevlídné a pošmourné počasí si turisté odnášeli příjemné zážitky z tohoto výletu