Pozvánka na turistický pochod Po zaroslém chodníčku – spadaným listím

ODBOR KLUBU ČESKÝCH TURISTŮ při TJ SOKOL Hukvaldy
pořádá
v sobotu 20. října 2018
37. ROČNÍK TURISTICKÉHO POCHODU PO ZAROSTLÉM CHODNÍČKU – SPADANÝM LISTÍM

Start a cíl: Hospůdka Na koupališti na Hukvaldech. Start je společný v 9:30 hod. Příchod ke startu: Od autobusové zastávky Dolní Sklenov rozcestí.

Pro registrované účastníky s bezplatným vstupem na hrad Hukvaldy.

Na startu účastnící obdrží za poplatek (5Kč děti, 10,-Kč členové, 15Kč nečlenové) účastnický list s popisem trasy a mapkou pochodu, který opravňuje ke vstupu na hrad bez dalších poplatků. 

Ukončení pochodu v 15:00 hodin
V cíli pochodu bude připraveno občerstvení a pivo Svijany. 
Trasa: Měří 15 km, vede z koupaliště na Babí horu, vrch Kubánkov, kolem skanzenu „Na mlýně“ v Kozlovicích. Odtud trasa přechází do Měrkovic, do obory, na hukvaldský hrad a vrací se zpět na  koupaliště.

Pochod je zařazen do programu 100let republiky a 130let KČT pořádaného celostátní organizací Klubu českých turistů jako 99. akce ze sta k výročí vzniku republiky. U této příležitosti budete mít možnost využít zkrácené trasy, se zeleným překvapením, přes část obory, která není volně přístupná. Zkrácená trasa bude upřesněna při zahájení pochodu. Průchod oborou bude umožněn pouze v čase 11:00-14:00.
Upozornění: Každý startuje na vlastní nebezpečí. Po turistech, kteří se nedostaví do cíle po časovém limitu, nebudeme pátrat.
Informace: Jiří Strakoš, strakos.jiri@seznam.cz

Akci podporují: Muzeum Beskyd Frýdek-Místek, příspěvková organizace; Hospůdka Na koupališti; Obec Hukvaldy.