17. ročník

Za slušného počasí jsme se vydali 19. března 2016 od oborní brány vstříc pochodu „ Kopce kolem naší obce „. V oboře jsme mohli shlédnout prohánějící se stáda muflonů a daňků. Naše pohledy se upínaly i k osamělému kamenu, na kterém kdysi sedávala ta „ naše liška Bystrouška „ a říkali jsme si, jak dlouho bude tento kámen osiřelý.

Procházka po oboře, kde se příroda pomalu probouzí k životu byla pěkná. Obora v každém období má návštěvníkům co nabídnout. Na louce na Kazničově jsme udělali nezbytné foto všech účastníků pochodu. Letošní počet zúčastněných byl na 120 turistů jak místních, tak z blízkého okolí Hukvald.

Trasa dále pokračovala přes Sklenovskou Hůrku, pramen Korýtka k výhledovému kopci Vrchy. Kdo tento významný kopec zná ví, že zde turisté zbudovali zvoničku, ale jsou zde i nově postaveny rozhledové mapy. Zatím ( 2 ks ) sice jen na stranu Jeseníků a Oderských vrchů, ale v nejbližší době přibudou další dvě rozhledové mapy na stranu Beskyd, Lysé Hory a Palkovických Hůrek.

Po sestupu do Rychaltic nemůžeme minout restauraci u Richarda, kde je pro nás připraveno pohoštění. Nutno říci, že právě restaurace u Richarda nabídla účastníkům pochodu 1 nápoj zdarma pro každého účastníka – tímto moc děkujeme Richarde a Katko.

Zde se většina turistů zdrží, jelikož mohou sledovat přímý přenos v biatlonu s naší Gabčou Soukalovou a po protnutí cílové pásky si můžou od plic zařvat, že to Gabča dokázala a vyhrála celý Světový pohár v biatlonu.

Po občerstvení se již jen dvě skupinky o 25-ti turistech vydalo dále na trasu po Palkovických Hůrkách. Prvně jsme se vydalo i na vrchol Střemšák, který se tyčí nad osadou Krnalovice. A dále jsme pokračovali po Babích horách – 3 vrcholy, přes nově zbudovanou Janáčkovou lavičkou a sestupem po nových dřevěných schodech k hospůdce Na Koupališti.

Zde pro všechny účastníky, kteří zdolali celou 25-ti kilometrovou trasu tohoto pochodu bylo připraveno občerstvení – chutná polévka, grilované pochutiny a samozřejmě pití všeho druhu.

Nezbývá než dodat, že akce se vydařila, počasí k nám bylo shovívavé a tímto byla zahájena letošní pěší sezóna hukvaldských turistů.

Slávek Koval