Lyžařský zájezd – Kremnické vrchy 17.-19.2.2017

Jako každým rokem v únoru se vydali hukvaldští turisté a další příznivci lyží a běžek na třídenní lyžařský zájezd. Tentokráte do Kremnických vrchů na Slovensko. Tato destinace je známa tím, že zde jsou výborné sněhové podmínky.

Na 40 účastníků lyžařského zájezdu se ve dnech 17. – 19. února vydala na sjezdovky a běžecké tratě v lyžařských střediscích Krahule a Skalka v Kremnických vrších.

Běžecké tratě v této lokalitě byly strojově upravené a na své si přišli jak příznivci klasického stylu, tak i ti, kteří vyznávají volný styl – bruslení.

Každý den jsme absolvovali minimálně 20-ti kilometrovou trasu s 200 – 300 metrovým převýšením. Po celé tři dny nám přálo počasí, výhledy na vrcholky Velké Fatry, Vysokých Tater a Roháčů byly nádherné. Běžkaři mohli využít nabídky firmy Salomon k bezplatnému zapůjčení běžek k vyzkoušení bruslařského stylu.

Lyžaři využívali výborně upravených sjezdovek ve ski areálech Skalka a Krahule vybavených čtyřsedačkovými lanovkami.

Ubytování s polopenzí jsme měli zajištěno v obci Krahule v obecní turistické ubytovně, která nás mile překvapila svým vybavením a pohodlností. Večery probíhaly ve znamení sdělování si zážitků z běžkařských výletů do okolí a také zpěvem při kytaře.

Slávek Koval