Další akcí byl „Zájezd rodičů s dětmi“, tentokrát změněn na výlet po okolí. Jak se zdá z následujících řádků účastníků, akce se vydařila.

Pěti hvězdičkový hotel Lom

(aneb Rodiče s dětmi očima dětí)

Sraz byl u Vajta, odkud jsme vyšli na zvoničku. Vyfotili jsme se a dospělí si připomiměli Vlastíka a připili si na jeho památku. Potom jsme sešli z druhé strany kopce dolů k Větřkovické přehradě. Pejsci si zaplavali a ti, kteří chtěli se šli podívat dolů do hráze. Po obejití přehrady a vyšlapání prudkých kopců jsme se konečně podél fáborků dostali k lomu. Tam už na nás čekala lana a občerstvení. Pojmem lana myslíme horolezeckou lanovku, lano na lezení a chození po laně. Mezi občerstvení patřil párek, pivo, kofola a lízátka – každý měl mít jen jedno, ale všichni snědli přibližně tři. Na lanovce se některé děti nestrefily do požadovaného místa, takže narazily místo matračky přímo do stromu. Ale jelikož měl každý dvě jízdy, podruhé se už to dařilo lépe. Při lezení po laně jsme poprvé mohli vylézt jenom kousek, ale při dalších pokusech kdybychom chtěli, tak jsme mohli vylézt třeba až do korun stromu.  A na třetím laně, což bylo natažené lano mezi dva stromy, jsme měli udržet rovnováhu. Protože jsme byli v lese bylo, tam hodně klacků, které jsme házeli pejskům a těch nebylo málo. Domů jsme šli podle modrých fáborků.“

Sepsaly Eliška Rašková, Zuzka Pěluchová a Julie Foldynová..

Jak již v textu slečen bylo zmíněno, cestou jsme vzpomněli na Vlastíka Mokrosze, který nás opustil poslední květnový den ve věku 91 let. Vlastík jako čestný člen KČT Hukvaldy byl dlouhá léta nejen morální hodnotou, inspirací a vzorem, ale zároveň spoluorganizátorem a mentorem pro některé naše zájezdy, nutno především vzpomenout Ukrajinu a Itálii. Přes svůj vysoký věk stále organizoval a podnikal i náročné výlety a zájezdy.  Vlastíku děkujeme.