2.6. 2012
Dnes jsme vyrazili na výlet s dětmi a poprvé v historii bylo nutné vypravit dva autobusy.

Cesta začala v 7 hodin a po 3 hodinách jízdy včetně krátké přestávky jsme dorazili na Tanečník na slovenskou Oravu. Vláček vyrážel ze stanice až v 11 hod., děti se rozeběhly na místní prolézačky, dospělí dali svačinku, případně zkoumali okolí a nabídku místních atrakcí.
Po skupinové fotografii jsme nasedli do 2 vagonů historické parní mašinky (speciálně pro nás byla zapřažena delší souprava) a vyrazili na 20 min. jízdu s převýšením cca 200m. Z cílové stanice jsme se vydali na 5 min. vzdálenou rozhlednu. Odtud se již cesty hukvaldských turistů rozcházely – nabízely se 3 varianty tras s různou náročností.

Většina rodin s malými dětmi vyrazila kolem červené, po cestě, z kopce dolů do Vychylovky. Ačkoli rozcestník ukazoval časový údaj pro zvládnutí trasy 1 hod., s dětičkami jsme si to náramně užili a za zpěvu, honiček, hopsání jsme po 2 hodinách dorazili do Vychylovky.

V cílové stanici se většina vydala do místního skanzenu, který nabízel rozlehlé, barvami hýřící, hřiště plné houpaček, kolotočů, prolézaček i dalších dřevěných atrakcí. Někteří se pohostili v lidové hospůdce, někteří si užili ještě další jízdu parní mašinkou.

Na zpáteční cestě jsme si udělali zastávku ve Staré Bystrici u orloje. ¾ hodinové čekání na odbití 18h stálo určitě zato. Zejména menší děti byli jako u vytržení.

Ačkoli počasí bylo velmi chladné, deště jsme byli uchráněni a hezky si výlet užili.
Eva Kučová