Po loňském úspěšném dvoudenním zájezdu do Jeseníků jsme se letos vrátili na stejné místo, tentokrát však na 3 dny. Ubytování jsme byli opět v penzionu Eden v Karlově – Malé Morávce, který nás stejně jako loni nezklamal.

Fotografie ze zájezdu si prohlédněte zde:
V pátek ráno z jarních Hukvald vyjížděl autobus plný běžkařů a lyžařů – dětí, dospělých i těch nejzkušenějších. Jelikož s příjezdem do Jeseníků jsme sníh viděli pouze na uměle zasněžených sjezdovkách, rozhodli jsme se vyjet autobusem až na Ovčárnu (1300 m n. m.), kde panovala pravá zima.  Lyžaři si mohli vybrat z několika sjezdovek a běžkaři se vydali po upravené stopě na Švýcárnu (1310m n. m.) a na Praděd (1491,3m n. m.).
Ve stejném termínu jako náš zájezd se v sále ZŠ Hukvaldy konal Karnevalový rej, který byl pro nás inspirací pro páteční večer. Po večeři se do společenské místnosti začaly scházet masky – námořníci byli v přesile, ale nechyběla čarodějnice, Šmoulinka, květinářka, čajové sáčky, mouchy, manželé z Číny, kráva Milka, světlušák, kuchař, tenistka, princezna a další. Nechyběla ani bohatá tombola, jejíž výtěžek jsme darovali Základní škole v Hukvaldech.
Druhý den jsme opět vyrazili autobusem na Ovčárnu, cestou jsme lyžaře vysadili na sjezdovce Kopřivná, která se loni osvědčila. Běžkaři neměli na výběr a vzali za vděk upravenou trasu Švýcárna – Praděd, kterou si projel každý dle svých sil. Ačkoli se ráno zdálo, že nás odfoukne vítr, odpolední trasa nás odměnila téměř prázdnou stopou, sluníčkem a krásnými výhledy po širokém okolí.
Ale i večer byl plný sportovních zážitků. Po prohraném hokejovém zápase na Olympiádě přišly na řadu kytary, stolní fotbálek a ping pong. Pár jedinců se nechalo hýčkat ve wellnes centru v Karlově Studánce.
Poslední den si sjezdaři zalyžovali na Kopřivné a běžkaři se z Ovčárny vydali na chatu Švýcárna, pak pokračovali dále až na Červenohorské sedlo (1013m n. m.). Tato trasa však byla pro běžkaře náročnější díky prudkým sjezdům se záludně vyčnívajícími kameny, neupravenou stopou a měnící se kvalitou sněhu.
I přes letošní smutné sněhové podmínky se zájezd velice vydařil, všichni přežili a příští rok jedem znovu 🙂
Duo Radka&Katka