Na 18. ročník Výstupů na Kopce kolem naší obce vyrazilo dne 18. března 2017 na 40 netrpělivých turistů, aby tzv. otevřeli novou sezónu pěší turistiky na Hukvaldech. I přes nepříznivé počasí jsme vyrazili někdy kolem deváté sobotního rána od oborní brány na Hukvaldech k vrcholu Kazničov. Cestou jsme mohli sledovat stáda jak daňků, tak muflonů, kteří v tuto dobu vyráželi kolem Bystrého potoka na ranní pastvu. Počasí nám začalo přát a další část pochodu jsme již absolvovali bez pláštěnek a deštníků. Po nezbytném fotografování na louce na Kazničově jsme se vydali dál oborou vstříc golfovému hřišti na Horním Sklenově, přes Sklenovskou hůrku k prameni na Korýtkách a dále na vrchy kde jsme si zazvonili na zvoničku zbudovanou hukvaldskými turisty. Z vrcholu Vrchy se nám naskytly krásné výhledy do okolí i na beskydské vrcholy jako Lysá hora, Javorník, Oderské vrchy či Palkovické hůrky. Poté jsme pokračovali přes Vápenky do Rychaltic k hospůdce U Richarda. Zde byl pro turisty připraven jeden nápoj zdarma.

Celou trasu nakonec absolvovalo na 12 turistů, kteří se od restaurace U Richarda vydali směr Palkovické hůrky. Přes vrchol Střemšák tyčící se nad Krnalovice, které patří od loňského roku k obci Hukvaldy trasa dále směřovala přes 3 vrcholy Babích hor a sestupem z hřebene Palkovických hůrek k hospůdce Na koupališti kde je cíl celé trasy Kopce kolem naší obce.

I přes někdy nevlídné a pošmourné počasí si turisté odnášeli příjemné zážitky z tohoto výletu