Od středy 22. do neděle 26. června uspořádal místní oddíl KČT cyklistický zájezd do oblasti vltavských vodních nádrží Orlík a Slapy. Ranní sraz jsme tentokrát měli v areálu sběrného dvora v Rychalticích z důvodu opravy dolnosklenovského mostu, kudy by autobus s řidičem Lubošem neprojel. Poté jsme už pokračovali směr Čechy.

Mnozí nám před odjezdem říkali, že trasy v Povltaví budou samá rovinka, opak byl pravdou. Myslím, že si dali pořádně do těla všichni, i ti na elektrokolech. Terén byl místy opravdu náročný s bezpočtem hlubokých klesání a následných stoupání vltavskými údolími. Některé dny jsme zdolávali i 1300 metrové převýšení a denně někteří z nás najeli i 80 kilometrů.

Krásné ubytování bylo zajištěno v kempu „Barrandovská zátoka“, který se nachází téměř v sousedství zámeckého parku a zámku Orlík u stejnojmenné vodní nádrže. Někteří z nás bydleli na pokojích v hlavní budově, jiní ve čtyřlůžkových chatkách. Ráno nás vítal poetický výhled na přístaviště a klidnou vodní hladinu. Někteří využili možnosti vypůjčit si loďku a projet se po hladině orlické přehrady až k zámku Orlík či ke Žďákovskému mostu, který je známý například z poměrně nedávno vysílané kriminálky ČT Devadesátky.

Během všech dnů jsme navštívili spoustu krásných míst, viděli jsme město Sedlčany, zříceninu větrného mlýna Příčovy, skanzen ve Vysokém Chlumci, několik rozhleden a kouzelných vyhlídek na vltavská zákoutí (např. rozhledny Kuníček, Onen Svět, Milada, Veselý vrch, Drtinova rozhlednu, vyhlídky Altán, Šemíkův skok a Albertova vyhlídka), navštívili jsme půvabná poutní místa na Makové hoře, v Milevsku či v Sepekově, někteří se vydali na prohlídku schwarzenberského zámku Orlík n. V. nebo bývalého koncentračního tábora a památníku romským obětem holocaustu v Letech, a společně jsme pak navštívili i hrad Zvíkov na soutoku řek Vltavy a Otavy či obec známou z filmu Vesničko má, středisková Křečovice. Neobešli jsme se ani bez zdolávání terénu nepříliš vhodného pro kola, ale bez toho by to už asi ani nešlo 🙂 Bohužel ne všude bylo ke konci června otevřeno, přeci jen prázdninová sezóna byla teprve přede dveřmi. Proto někteří postrádali občerstvovací zastávky po trase. Počasí nám většinu dní také hezky přálo. Garantem zájezdu byl Aleš Drlík, který vymyslel všechny trasy a zařídil ubytování, tímto mu moc děkujeme! A děkujeme i všem ostatním za super pohodovou atmosféru!

V září plánujeme třídenní zájezd pro cyklo i pěší na Broumovsko a také jednodenní pěší zájezd k zakončení turistické sezóny, u kterého bude ještě upřesněno místo.

Akce a činnost KČT Hukvaldy můžete sledovat také na webu www.kcthukvaldy.cz.

za výbor KČT Hukvaldy

Michaela Hrčková