Odbor KČT při TJ Sokol Hukvaldy uspořádal již šestý jednodenní zájezd pro věkově nejstarší členy klubu, tj. Pro jeho veterány. V minulých letech se zájezdu zúčastňovali i mladší členové a rodiče s dětmi. Nejinak tomu bylo i letos, kdy z 35-ti účastníků bylo 8 dětí a 18 lidí ve veteránském věku. Zájezd se dosud vždy konal první prázdninový víkend a tentokrát to bylo 2. července. Kromě stálého termínu jsou tyto zájezdy charakteristické nenáročnou přívětivou trasou s délkou kolem 15 km.

Pro letošní výlet byla vybrána pro nás méně známá oblast Opavského Slezska mezi Bílovcem a Opavou. Krajina je charakteristická vysokou nadmořskou výškou 400 až 500 m, hlubokými lesy a potoky směřujícími do Moravice nebo Odry. Konkrétně byla navržena trasa z Výškovic u Bílovce, přes Jakubčovice u Hradce nad Moravicí do Raduně s délkou 17 km a poloviční trasa z Jakubčovic do Raduně. S ohledem na vysokou teplotu zvolili všichni účastníci kratší trasu, která s prohlídkou zámeckého parku a památkových objektů činila 10 km.

Pochod začal návštěvou dřevěné rozhledny na holém vrchu u Jakubčovic v nadmořské výšce 522 m. 15-ti metrová rozhledna umožňuje výhledy na Jeseníky, Beskydy, Kravařsko a Oderské vrchy. Pak jsme pochodovali stále z kopce do údolí Raduňky, přes zámecký park do Raduně. Většina účastníků navštívila zámek, historickou sýpku a oranžerii. Zájezd měl kromě turistického zaměření s poznáním nové krajiny i náplň kulturně – historickou.