Jako každým rokem v září, tak i letos hukvaldští cykloturisté zakončují svou sezónu vícedenním cyklozájezdem. Opět jsme zamířili do Orlických hor, jelikož už vloni nás tyto hory oslovili a tak jsme si řekli, že máme stále co navštívit v této oblasti. Pro ubytování jsme využili chatu U Rampušáka v Bartošovicích, jelikož i vloni jsme s tímto ubytováním byli velmi spokojeni a nejenom s ubytováním, ale i s personálem a stravou.

 Po celé tři dny jsme navštěvovali zajímavá historická místa, kulturní, přírodní zajímavosti. Zmínil bych :

 první den – navštívili jsme taková místa jako : rozhlednu Val ( výhledy na Kralický Sněžník, panorama Jeseníků a Orlické hory ), Klášter Hora Matky Boží Hedeč nad městem Králíky ( barokní klášter ), dělostřelecké bunkry – řopíky, košciol filialny pw. Šeietego Michala Archaniola ( dřevěný kostel v Polsku ).

druhý den – Masarykova chata na Šerlichu ( horská tur. chata – kulturní památka ), vrchol Velká Deštná s novou rozhlednou ( nejvyšší vrchol Orlických hor s rozhlednou postavenou v roce 2019 ), Kunštátská kaple ( barokní kaple ), Bike park Říčky, rozhlednu Anna na Anenském vrchu, muzeum a pěchotní dělostřeleckou tvrz Hanička.

třetí den – Rokytnici v Orlických horách ( zámek, historická sýpka atd. ), Julinčino údolí ( krásné údolí vedoucí v lese kolem Říčky ), chata Na Vyhlídce s oborou – srnčí, daňčí, mufloní a černá zvěř ), stará císařská silnice – ze 13. století, hrad Litice nad Orlicí, hrad Potštejn, vojenské muzeum Potštejn, zřícenina Velešov, pivovar Clock.

 Každý z cykloturistů si ze široké nabídky doporučených tras vybral to, co jej zajímalo a co měl chuť navštívit. Celý zájezd se nesl v duchu pohody a klidu. Přispělo k tomu i pěkné počasí, které nás provázelo po celé tři dny našeho zájezdu.