Pro zájezd bylo vybráno opět Slovensko s cílem seznámit se se Skorušínskými vrchy. Zájezd se uskutečnil ve dnech 9. a 10. října 2010. První den jsme absolvovali přechod romantickými dolinami Liptova : Prosieckou a Kvačanskou dolinou. Polovina z 35 účastníků zájezdu využila k přechodu mezi oběma dolinami, od rozcestí Svorad k mlýnu Oblazy, méně náročnější trasu přes Velké Borové.

Zbytek zdolal dominantu Liptovské Mary vrchol Prosečné (1372 m). Počasí nám přálo, sluníčko nešetřilo svými paprsky a tak jsme si mohli vychutnat krásu vápencových skal, barev podzimního lesa a pro ty, co vystoupili na vrchol byly odměnou výhledy na Západní Tatry a Liptovskou Maru.

Ubytování jsme měli zajištěno v hotelu Tatrawest v Zuberci pod Sivým vrchem v Roháčích. Při večerním posezení vznikla myšlenka změnit nedělní trasu a vzdát se Skorušinských vrchů a využít nádherné počasí k návštěvě Roháčské doliny. Rozhodnutí jsme nechali na ráno. V noci byl mráz, na lukách jinovatka, ale sluníčko se dralo z mlhy a ukazovala se modrá obloha. Vyrazili jsme proto do Roháčské doliny.a stálo to za to! Užili jsme si nádherný den v turistickém ráji Slovenska. Vždyť Roháče patří k nejvyhledávanějším oblastem Slovenska. Trasy si volili účastníci zájezdu podle svých sil. Několik turistů zdolalo celou Roháčskou „podkovu“ od Rákoně až po Baníkov, velká část zdolala kratší výstup přes Ostrý Roháč a někteří se spokojili jen s Roháčskými plesy. Mezi nimi byl i host našeho odboru 82 letý pan Vlastimil Mokroš, který je příkladem, že i po osmdesátce lze zdolávat vysokohorské terény a držet krok s mladými. Večer jsme se sešli na parkovišti plni dojmů a zážitků a spokojeni s rozhodnutím změnit trasu zájezdu. Takže Skorušínské vrchy někdy příště.