První dvoudenní zájezd , který KČT Hukvaldy organizoval byl nasměrován do oblasti Jeseníky – přesněji do Karlova – Malé Morávky a jeho okolí. Vždy jsme organizovali zájezd na běžky spojené s lyžováním jen na 1 den, ale letos jsme to změnili a zkusili oslovit milovníky lyží a běžek na dvoudenní lyžařský zájezd.

    Sněhové podmínky byly bezvadné, takže jak běžkaři, tak i příznivci lyží si tyto dva dny užili dosytnosti.Jelikož to byl teprve náš první vícedenní zájezd na lyže, nevěděli jsme, jaká bude odezva u oslovených lidí. Ale plný autobus a hlavně několik dětí mezi přihlášenými je pro nás impulsem, abychom v těchto zájezdech pokračovali i nadále.
   Ubytování jsme měli zajištěno v pensionu Eden, který byl pro naše potřeby přímo ideální. Výborná kuchyně a rodinná atmosféra pensionu nás velmi překvapila. Dále večerní lyžování či večerní posezení při kytaře dodalo tomuto zájezdu na atraktivitě.
Lyžaři vzali po celé dva dny zavděk 1350 metrové sjezdovce Kopřivná se čtyřsedačkovou lanovkou a běžkaři si vybrali dva 20-ti km výlety Hvězda – Karlov  a  Skřítek – Karlov. Jedinou kaňkou, kterou nikdo nemohl ovlivnit bylo to, že ač jsme se snažili sebevíc, tak nebylo možné běžky namazat k naší spokojenosti a někdy to běžkování bylo až na krev.
   Zájezd se tedy podle ohlasů zúčastněných vydařil a určitě je vůle pokračovat ve vícedenních lyžařských zájezdech. Velký dík patří Petru Kučovi, který celý zájezd zorganizoval.
   Takže , kam příště ? Zazněly hlasy, že opět do Jeseníků, ale třeba dojde na Orlické hory nebo Krkonoše.