A zase ten déšť. Tak jako na loňském podzimním chodníčku nás – pořadatele trápil déšť, tak i letos na jarním Chodníčku tomu nebylo jinak. Déšť, déšť a zase déšť. I přes tuto skutečnost jsme 32. ročník pochodu po zarostlém chodníčku 11.května uskutečnili.

Na 100 odvážných ( z toho 85 zaregistrovaných na startu ) vyrazilo v deštivém počasí na 15-ti kilometrovou trasu.

Někteří využili bezplatné vstupenky k prohlídce Hukvaldského hradu – děkujeme tímto Alence Lévové a Janáčkovu fondu, že umožnili turistům bezplatnou prohlídku hradu – kvitovali to s povděkem a i my pořadatelé jsme byli rádi, že jarní Chodníček jsme mohli obohatit touto zajímavostí.

Na nejvyšší vrchol trasy – Kubánkov došli opravdu jen Ti nejotrlejší. I v tomto počasí bylo pro ně vybudováno na Kubánkově společenské zázemí – stany s lavicemi a stoly, stánek s občerstvením, opékání párků a čepované pivo.
V cíli pochodu dostali turisté zbrusu nové účastnické listy, mohli si zakoupit turistická trička s potiskem Chodníčku a nechybělo tradiční občerstvení – předsedova tvarůžková pomazánka. Tímto děkujeme obsluze v hospůdce Na Koupališti a panu Kuchaři, že jsme mohli využít prostory na Koupališti, dále děkujeme pracovníkům obce, že nám zapůjčili stoly a lavice, Rychaltickým hasičům za dozor na Kubánkově a bezproblémovou dopravu věcí na Kubánkov a zpět.
A teď už nezbývá než Vás pozvat jak na Podzimní Chodníček – spadaným listím, tak na jarní 33. ročník Chodníčku v květnu 2014.