33. ročník pochodu „Po zarostlém chodníčku“
Letošní ročník pochodu Po zarostlém chodníčku pojmenovaný po klavírním cyklu Leoše Janáčka se konal ve znamení jubilea 160let od jeho narození. Pěkné májové počasí,
krásná hukvaldská příroda a zajímavá trasa turistického pochodu opět přilákaly vysoký počet 440 pěších turistů.

Účastnící pochodu absolvovali tradiční 15 km trasu s několika novinkami. Byla přepracována mapka pochodu, vylepšen popis trasy a vypracován nový Účastnický list, který byl účastníkům vydán hned na startu. Účastníci si pak do něj přidávali razítka a v cíli obdrželi Cílové razítko. Podnětem k této změně, která zjednodušila organizaci pochodu, byla naše účast na loňské akci Putování mezi vinohrady, na kterou jsme uspořádali autobusový zájezd. Návrh nového účastnického listu zpracoval pan Petr Kuča a výtvarně ho dotvořil grafik firmy Relax v podhůří Beskyd, která náš pochod podporuje již 10 let. Potěšilo nás i nové výtvarné zpracování pozvánek a plakátů, které nám tato firma zdarma dodala.

Účastníci pochodu mohli opět využít nabídku Fondu Janáčkovy Hukvaldy k bezplatné návštěvě hradu. Letos tuto možnost využilo mnohem více turistů, protože v loňském roce z důvodu deštivého počasí byla jen nízká účast. V nejvyšším bodě trasy, na vrchu Kubánkov, s kontrolou i tradičním občerstvením byla opět výborná zábava. Pohoda a přátelská atmosféra potěší nejen účastníky pochodu, ale i dvacítku organizátorů, kteří se zase museli zapojit do příprav a vlastního průběhu pochodu. Nezbývá než organizátorům poděkovat za dobrovolnou práci a těšit se napříští ročník, ve kterém nám možná připraví něco nového. Uznání i poděkování si zaslouží Fond Janáčkovy Hukvaldy a Relax v podhůří.
Nezapomeňme, že se na trasu pochodu můžeme vrátit ještě v tomto roce při podzimním pochodu, který se jde v opačném směru, s přívlastkem „spadaným listím“, a to 18. 10. 2014.
Tomáš Elbel