Poprvé jsme byli  s KČT Hukvaldy na zájezdě. Jelo se autobusem na Bieszczady a spalo v turistické ubytovně ve vsi Cisna v ubytovně Pod Honem.
První dva dny nám počasí moc nepřálo a tak jsme navštívili město Sanok, pohladili si Švejka po nose, navštívili restauraci s jeho jménem, prohlédli si náměstí a kostely a podívali se na skanzen. Druhého dne jsme se prošli v dešti kolem říčky Wetlina a odpoledne kolem jezera Soliňskie.

Třetí den nás čekalo nádherné počasí s velmi dobrou viditelností. Akorát tak na to zvládnout dvě poloniny – Caryňskou a Wetliňskou. Čtvrtého dne opět poloniny za nádherného počasí. Vycházelo se z obce Wolosate. Prvních 8 km nebyla cesta moc záživná, neboť se šlo po asfaltu, ale pak to stálo za to. Daleké výhledy, nádherné poloniny, stopy rysa, krkavci a spousta usměvavých lidiček. V dobré náladě jsme došli přes vrchol Halicz, Szeroki Wierh a Tarnicu (nejvyšší vrchol Bieszczad) do obce Ustrzyki  Gorne. Poslední den se počasí zase pokazilo, ale i tak jsme jeli úzkokolejkou z Majdanu do Balnice, ale ještě předtím jsme si důkladně prohlédli všechny mašinky a vagónky a taky navštívili železniční muzeum. Zaujalo  nás tam spousta historického nářadí a vlakových součástek, např. zarážky, rozchodky, výhybky, koncovky, zvedáky a  šroubovky. Pak následovala cesta vlakem za mírného deště a potom hurá do přírody. Trošku nás potrápila trasa po žluté turistické značce, kde jsme se asi čtyřikrát ztratili, ale zato jsme našli spoustu praváků. Zkrátka s KČT se člověk nenudí.
Celou dobu jsme si neustále užívali velmi milé společnosti, ať už na kopcích nebo v pokojích či při pití piva. Večer se hrálo na kytaru a zpívalo a užili jsme si spoustu legrace. Velké díky organizátorům zájezdu. Bylo to super!!!  Rádi bychom jeli s KČT Huvaldy někdy zas.
Michaela a Jindřich Bayerovi