tentokrát za leteckými unikáty v Kunovicích a skalními útvary v Chřibech.

Čím dál tím více si získávají tyto výlety na oblíbenosti hukvaldských občanů, které pořádá Klub českých turistů Hukvaldy. Již po několik let vyráží 2 naplněné autobusy na výlet za technickými památkami a zajímavostmi. A aby to nebylo jenom o technických památkách, je tento výlet proložen i zajímavou turistickou trasou.
V letošním roce jsme zamířili do Zlínského kraje, přesněji řečeno do Kunovic, kde jsme si ve zdejším leteckém muzeu u letiště prohlédli na 25 vystavených letadel naší letecké historie. Šlo převážně o letadla československé výroby jak bojové, tak dopravní.
Po shlédnutí letadel jsme přejeli do obce Jalubí, kde jsme navštívili repliku větrného mlýna a dále jsme pokračovali po turistické trase, která nás vedla skalními útvary Vlčí jáma, Miláčka a Budačina. V závěru trasy jsme navštívili ranč Kostelany kde jsme byli svědky soutěže o nejlepšího Kosáka ( kosení louky kosou ) na Chřibech. Na zdejším ranči jsme měli možnost se občerstvit a podívat se na malé westernové městečko.
Celý čas na výletě nás provázelo příjemné počasí. Výletu se zúčastnilo na 85 hukvaldských turistů, z toho na 35 dětí. Nejmladšímu byly 3 roky.
Takže – zase za rok a věříme, že v tak hojném počtu.