V sobotu 22. října 2022 uspořádal odbor KČT Hukvaldy 41. ročník tradičního turistického pochodu Po zarostlém chodníčku – spadaným listím. Vycházelo se jako obvykle z areálu bývalého koupaliště na Hukvaldech, kde se turisté registrovali a mohli se před cestou občerstvit a zahřát, protože počasí nám v tento den moc nepřálo a částí trasy nás provázel poměrně silný a vytrvalý déšť. Podzimní trasa vede oproti té jarní opačným směrem – tedy přes Janáčkovu lavičku, pod Zadní Babí horou po Naučné stezce Hůrky až na Kubánkov a odtud pak směrem do Kozlovic přes křížovou cestu u skanzenu „Na Mlýně“, zadní oboru a s možností návštěvy hradu zpět přes Podoboří na koupaliště.

Každý registrovaný účastník pochodu získal účastnický list, na který si mohl hned na startu otisknout všechna razítka, která se během 41 let používala při této příležitosti. Pochodu se zúčastnilo celkem 158 registrovaných turistů, místních i přespolních. Účastníci měli jako každý rok možnost navštívit bezplatně hrad Hukvaldy, tímto děkujeme Muzeu Beskyd za tuto každoroční laskavou spolupráci. Poděkování také náleží Spolku Koupaliště Hukvaldy a jeho členům za zázemí a za výbornou zelňačku.

Celá akce proběhla za podpory organizací: Turistické informační centrum Hukvaldy, Muzeum Beskyd Frýdek-Místek a jeho pobočka hrad Hukvaldy, Spolek Koupaliště Hukvaldy, z.s., Minipivovar Hukvaldy a obec Hukvaldy. Velké díky patří všem organizátorům i zúčastněným.

Míša Hrčková

člen výboru KČT