Tradiční Novoroční výstup na Kubánkov 1.1.2014. Tuto akci založili turisté z Fryčovic pod názvem „Novoroční přechod Palkovických Hůrek“. Letos slavili 40. výročí. Kromě pamětního listu nám při Novoročním výstupu na Kubánkově věnovali i fotoknihu s podpisem ke stoletému výročí TJ Sokol Fryčovice, který byl založen 22. září 1912. Turisté z Hukvald se připojili v roce 1982.

V klubu Českých turistů tak vznikla novodobá tradice . V roce 2004 se poprvé uskutečnila série Novoročních pochodů, zapojených do akce Novoroční čtyřlístek. K této výzvě se turisté z Hukvald hned připojili. Letošní Novoroční výstup na Kubánkov byl už naším 11. v pořadí. V akci Novoroční čtyřlístek jsme vybrali 3 711 Kč a odeslali na příslušné konto sloužící k budování turistických tras pro tělesně postižené – vozíčkáře.

Cestu na vrchol nám trošku ztížily polámané a vyvrácené stromy po orkánu Xaver. Na vrcholu nás ale čekalo tradiční občerstvení – svařené víno a letos přibyla i medovina a guláš z Kozlovic. Celkem bylo na vrcholu odhadem 300 – 400 turistů, z nichž bylo 70 z Hukvald.

Jiří Strakoš